Ojeclub

Kışın Sevilmeyen 10 Yüzü

Kışın Sevilmeyen 10 Yüzü

Kış ayları bazen romantik, bazen duygusal, hatta bazen eğlenceli olsa da, genel olarak kış ayları sevilmez. Peki kış ayları neden sevilmez? Aslında herkesin hemen hemen cevapları ortak. İşte bizde kışın sevilmeyen 10 yüzü  konusunu derledik ve ojeclub ziyaretçilerine sunalım dedik.

İşte Kışın Sevilmeyen 10 Yüzü

1-Şiddetli Yağmurlar

Kışın sevilmeyen en mnemli nedenlerinden biri şiddetli yağmurlardır. Özellikle sabahları işe giderken bastıran yağmurlar, kuvvetli rüzgarlar, kırılan şemsiyeler, çamur olan pantolonlar, ince çoraplar, her zaman kabus olmuştur.

Şiddetli Yağmurlar

2-Su Baskınları ve Sel

Her yıl kış aylarında, başta büyükşehirler olmak üzere neredeyse her şehirde en az 1 su baskını yaşanır. Ani bastıran yağmur herşeyi alt üst eder. Sokaklar dolar taşar, kapının önüne çıkmak bile zorlaşır. Daha da kötüsü bazen bu şiddetli yağmurlar sel felaketine yol açarlar.

Sel ve Su Baskını

3-Karda veya Buz Tutan Yolda Kayıp Düşmek

Kar yağdığında sokağa çıkmak hep tehlikeli olmuştur. Herkes hayatı boyunca bir çok kez buzlu yolda yürürken düşmüştür. Bu durum insanın canını acıtıp, hatta yaralanmalara neden olduğu gibi ayrıca yetişkin insanları toplum içinde küçük düşüren ve hatırlanmak istenmeyen olaylardandır.

Karda ve Buzda Kayıp Düşmek

4-Trafik Kazaları

Maalesef kış aylarının en kötü yanlarından biri trafik kazalarıdır. Buzlu yollarda kayan otomobiller kontrolünü kaybederek kazalara neden olurlar. Çoğu zaman maddi hasarlı olan bu kazalar, kaportacıları memnun etse de, maddi hasarı ve yaralanma durumları sürücülerin asla istemeyeceği bir durumdur.

Trafik Kazaları

5-Yağışlar Nedeniyle Trafik

Kış aylarının en sevilmeyen yönlerinden biridir trafik. Normal şartlarda trafiğin yoğun olduğu saatlerde, bir de yağış varsa, çekilmez bir trafik oluşur.

Yağmurda Trafik

6-Elektrik Kesintileri

Kış aylarının kabuslarından biridir elektrik kesintileri. Akşam saatlerinde gerçekleştiğinde bir anda insanların hayatlarını karartan elektrik kesintileri, kış aylarında fırtına ve yağışlar sırasında çok fazla yaşanır.

Elektrik Kesintisi Nedeniyle Karanlık

7-Kat Kat Giyinmek Zorunda Kalmak

Kış aylarında üşümemek ve dolaylı yoldan hasta olmamak için, ne yazık ki kat kat giyinmek zorunda kalırız. Hiçbir kadının bu kadar fazla giyinmek zorunda olmasından memnun olmayacağı bir gerçektir. Bu kadar kıyafetler arasında şık kalabilmek daha da zorlaşır.

Kat Kat Giyinmek

8-Günlerin Çok Kısa Olması

Kış aylarında gündüzler kısa geceler uzun. Bu durum mutlaka herkeste ayrı bir hüzün yaratıyor. Çabucak akşam olmasıyla beraber kararan hava insanların da içini karartıyor. Bu dönemlerde malesef sosyal aktiviteler de azalıyor.

Günlerin Kısalması

9-Soğuk Nedeniyle Evden Çıkamamak

Kışın havaların soğuk olduğu zamanlarda genellikle sosyal planlar iptal edilir. Havalar çok soğuk denilerek plan yapılmaz. Hafta sonları evde kalmak, bütün bir haftanın stresini pencere önünde veya televizyon karşısında atmaya çalışmak, kışın sevilmeyen yüzlerinden biridir.

Eve Kapanmak

10-Tabi ki Hastalıklar

Kışın kalın giyinmek nasıl bir dert ise üşütmekte bambaşka bir derttir. Kış aylarında ne yazık ki soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklar başımıza çok sık gelir. Belkide kışın en sevilmeyen yüzüdür, hastalıklar.

Soğuk Algınlığı

 

Peki sizin kış aylarının sevilmeyen yüzü olarak gördüğünüz neler var?

Kışı neden sevmezsiniz? Size kışın çekilmez gelen nedir?

Yorumlarınızla paylaşabilirsiniz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ