Ojeclub

KOLTUKALTI KARARMASINDAN EN HIZLI KURTULMA YOLLARI

KOLTUKALTI KARARMASINDAN EN HIZLI KURTULMA YOLLARI

Koltukaltınızdaki kararmalardan dolayı kısa kollu giymekten utanıyor musunuz?

Koltuk altının Kararma Nedenleri

Koltukaltındaki kararmalar bir hastalık değildir. Kimyasallarla dolu ağdalar, kremler, ölü deri hücrelerinin birikimi, yetersiz havalanma, alkol bazlı deodorantlar, ter önleyiciler ve güneşe maruz kalma sonucunda oluşan kararmalardır.

Peki koltuk altlarınızın kararması düzelebilir mi?

Elbette. Üstelik de tamamen doğal yollarla, ekonomik ve güvenli bir şekilde, bu dertten kurtulabilirsiniz. Sadece karar vermek ve vereceğimiz tarifleri sabırla uygulamanız gerekiyor.

Evinizdeki Malzemelerle, Koltukaltı Kararmalarına Veda Edin

Patates :

Patates, cildin doğal olarak rengini açan, asidik özelliklere sahiptir. Cildinizde tahriş oluşturmaz. Hafif asidik özelliğiyle hassas ciltlerde kullanılabilir.

İnce bir dilim patates ile 5-10 dakika koltukaltınızı ovalayın. Sonra ılık su ile durulayın. Hızlı bir şekilde sonuç almak için bu işlemi günde iki kez tekrarlayın.

Limon :

Limon güçlü bir ağartıcıdır. Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri vardır. Limon sadece koltukaltlarında değil, tüm ciltte renk açıcı olarak kullanılabilir.

Banyodan önce, koltuk altlarınızı limonla ovalayın. Koltukaltındaki ölü derilerden de kurtulmak isterseniz üzerine biraz şeker serpebilirsiniz. Her banyodan önce bu işlemi yapın.

Dikkat: Limon suyu cildinizi kurutabilir. Eğer düzenli olarak limon kullanacaksanız, gerekli gördüğünüzde nemlendirici kullanabilirsiniz.

Salatalık:

Salatalık da, doğal ağartıcılardan biridir. Aynı patates gibi, koltukaltlarınıza uygulayabilirsiniz. Birkaç gün içinde olumlu sonuçlar alırsınız.

Karbonat:

Koltukaltlarının rengini açmak ve ölü derilerden arındırmak için mükemmel bir peelingdir. Ayrıca koku oluşumuna neden olan bakterileri de yok edeceği için kimyasal deodorantlar kullanmanıza da gerek kalmaz.

Karbonatı su ile karıştırarak bir macun hazırlayın. Koltukaltlarınızı bu macun ile nazikçe fırçalayın. Birkaç dakika sonra yıkayın. Ardından arzu ederseniz gülsuyu uygulayabilirsiniz.

Sirke:

Sirke koltukaltı renk açıcısı olarak kullanabileceğiniz diğer bir yöntemdir. Aynı zamanda bakterileri öldürerek koku oluşmasına da engel olur.

Sirke ve pirinç ununu hamur haline getirin. Koltukaltınıza uygulayın. 10-15 dakika bekletin. Ardından yıkanın.

Eğer tüm bu yöntemler uyguladığınız halde bir sonuç alamadıysanız bir doktora görünün. Koltukaltlarındaki kararmalar, obezite, insülin direnci, hormonal bozukluklar, kullanılan bazı ilaçların sonuçları olarak ortaya çıkabilir. Bunlar tıbbi durumlardır. Böyle bir durum varsa, evde uygulanan tedavilerle sonuç alınmaz. Doğru tanı ve tedavi için bir doktora danışmak gerekir.

Bu makale size yararlı oldu mu?

Sormak istediğiniz her konuda bize yorum yazın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ