Ojeclub

Mükemmel Bir Uykudan Dinlenerek Uyanmak

Mükemmel Bir Uykudan Dinlenerek Uyanmak

Mükemmel bir uykudan dinlenerek uyanmak için ne yapmak gerekir? Rahat uyumak için doğal içecek tarifi. Sabahları enerjik uyanmak. Kaliteli uyku için.

Mükemmel Bir Uykudan Dinlenerek Uyanmak

Sabahları uyandığınızda, uykunuzu almış, iyice dinlenmiş ve enerjik olarak kalkmak ister misiniz? Eğer cevabınız evetse önerilerimizi takip edin.

Tuzdan Uzak Durun

Tuz göz çevresinde şişliklere neden olur. Vücuttaki suyu da tüketir. Bu uyku kalitesini azaltır. Yatmadan önce tuzlu gıdalar tüketmeyin.

Zararlı Alışkanlıklar

Uyku saatinizden 4 saat önce alkol ve sigara tüketmemeniz gerekir. Aslında, alkol ve sigara sağlığınıza her zaman zararlıdır. Mümkünse hiç tüketmeyin.

Yüzünüzü Temizleyin

Yatmadan önce makyajınızı mutlaka çıkarın. Cildinizi iyice temizleyin. Bakım kremlerinizi sürmeyi de ihmal etmeyin. Sabah uyandığınızda cildinizdeki ışıltı moralinizi yükseltir.

Pencereleri Kapatmayın

Eğer hava çok soğuk değilse, yatak odanızın penceresini kapatmadan uyuyun. Temiz hava çok daha sağlıklı bir uyku almanızı sağlar.

Yatmadan Önce Saçınızı Fırçalayın

Yatmadan önce saçlarınızı fırçalamak gevşemenizi sağlar. Eğer saçlarınızı fırçalamaktan hoşlanmıyorsanız, kafa derinize hafif bir masaj yapın.

Banyo

Yatmadan önce ılık bir duş yapmak, tüm bedeninizi gevşeterek çok kaliteli bir uyku sağlar. Hafiflediğinizi hisseder ve uykuya dalmakta zorlanmazsınız.

Sırt Üstü Uyuyun

Eğer farklı bir pozisyonda uyumaya alışıksanız bu konuda zorlanabilirsiniz. Ama deneyin. Sırt üstü uyumak tüm bedenin daha fazla dinlenmesini sağlar. Ayrıca ciltte zamanla oluşacak kırışıkları da geciktirmiş olursunuz.

Uyku İksiri

Mükemmel bir uyku ve gençleştirici bir iksir tarifiyle, uykuya dalmanız kolaylaşır. Ilık bir bardak suya, bir tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyu biraz da aole vera suyu ekleyin. Bu mucize iksir tüm bedeninizi temizler, arındırır. Uykuya dalmanızı kolaylaştırır. Uyandığınızda kendinizi dinlenmiş, arınmış ve enerjik hissedersiniz.

Olumlu Düşünün

Uyumak için yatağa girdiğinizde, olumsuz düşünceleri kafanızdan atın. Güzel şeyler düşünün. Saçma sapan şeyler dahi olsa mutlu hayaller kurun. Uykuya güzel düşüncelerle dalarsanız, uykunuz da daha keyifli olur.

Mükemmel bir uykudan dinlenerek uyanmak ve daha kaliteli uyku için kendi yöntemlerinizi de yorum yazarak eklerseniz, tüm okuyucular ile paylaşmış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ