Ojeclub

MÜKEMMEL EVLİLİĞİN SIRLARI

MÜKEMMEL EVLİLİĞİN SIRLARI

Evliliklerin yıkılma nedeni, kıskançlık, iletişimsizlik ya da cinsel uyumsuzluk değil. Asıl neden, eşinizin davranışlarında, günden güne yaşadığınız hayal kırıklıkları.

Evliliklerdeki en büyük tehlike, hayal kırıklıkları. Hayal kırıklıkları zaman geçtikçe daha fazla artarak, sevgiyi, aşkı yok ediyor.

Mükemmel Evliliğin Sırrı

Eşler birbirlerinin davranışlarını onaylamalı, kelimeler ve hareketlerle takdirlerini ve sevgilerini birbirlerine göstermeli. (Erkekler daha fazla onaylanmaya ihtiyaç duyar) Takdir gören eşin, diğerine olan sevgi ve bağlılığı her seferinde daha fazla artacaktır.

10 dakika kuralı uygulayın. Herhangi bir şey hakkında konuşmak için her gün 10 dakikanızı ayırın. Bu 10 dakikada çocuklarla ilgili sorunlar, ya da evdeki sorumluluklarla ilgili olmamalı. Mükemmel evliliklerin % 98’inde, eşlerin birbirlerini dinledikleri gözlemlenmiştir.

İlişkinizin daha iyi olması için her şeyin doğru olması gerekmiyor. Zaman zaman ciddi şeylerden uzaklaşıp, hayatı dalgaya almak, tutkulu ve arzulu olmak, küçük sürprizler yapmak, bir süreliğine çocukları arkadaşlarına gönderip, gün içinde baş başa olabileceğiniz ekstra zamanlar yaratmak, ilişkiyi her zaman canlı ve taze tutar.

Her evlilikte inişli ve çıkışlı zamanlar olması doğaldır. Zor günlerde, birbirinize destek olmak, çabaları karşılıklı takdir etmek, uzun yıllar boyunca sürecek evliliğin en sağlam temelleridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ