Ojeclub

Mükemmel Kadın Olmak

Mükemmel Kadın Olmak

Kadın olmak en zor meslek

mukemmel-kadın-olmak6

Hem iş hayatının bütün zorluklarıyla başa çıkacak, kariyer yapmak için dişe diş bir savaş vereceksin. Erkeklerin dünyasında bir adım öne çıkabilmek için her zaman onlardan daha fazla çalışacaksın. İş arkadaşlarının ya da patronunu tacizlerine katlanacaksın. İşe giderken her zaman bakımlı olacaksın.

mukemmel-kadın-olmak2

Eve döner dönmez yemek hazırlığına başlayacaksın. Bir taraftan çocuklarını temizliği ve bakımına yetişeceksin. Ödevlerine yardım edeceksin. Duygusal problemlerini halledecek, sosyalleşmeleri için kurslara taşıyacak, mutlu olmaları için parklara ya da eğlenme merkezlerine koşturacaksın.

mukemmel-kadın-olmak3

Ocakta yemekler kaynarken bir taraftan makineye kirli çamaşırları atacak, diğer taraftan kuruyanları ütülemeye başlayacaksın.

mukemmel-kadın-olmak1

Masanda en az üç çeşit yemek olacak ve masa süslenecek. Çünkü erkeğin kalbine giden yol önce oradan geçiyor. Yemek bittiğinde çok yorgunum deyip köşesine çekilen adam “ellerine sağlık” derse sevinip  çay ya da kahve yetiştireceksin. Çünkü yorgun.

mukemmel-kadın-olmak4

Masayı toplayacak, bulaşıkları yıkayacak, ortalığı toplayacaksın.

Bu arada hafta sonları çocuklardan vakit bulunca, ya da onlar uyurken camları, kapıları silecek koltukları çekip altını üstünü temizleyecek halıları sileceksin.

mukemmel-kadın-olmak5

Kocan bütün hafta yorulduğu için onu rahatsız etmemek, uykusunu bozmamak için sessiz olacaksın.

Çocukları uyutup, mutfağı toparlayıp ertesi günün yemeğini de hazırladıktan sonra, makyajını temizleyecek, bakımlı olmak için onlarca kremi yüzüne, vücuduna boca edecek, zamanı geldiyse tüm vücudundaki tüyleri yolacak, seksi gecelikler giyecek ve yine kocanı mutlu edeceksin. Ki mutlu bir evlilik olsun. Adamın gözü dışarı kaçmasın.

mukemmel-kadın-olmak7

Sonra onun horlama sesleri arasında uyumaya çalışacak, ertesi güne dinç, dinamik olarak kalkıp, çocukları okula bırakıp işe gidip para kazanacak, sonra da “aldığın üç kuruştan ne olacak…” sözleri arasında hayatına devam edecek ve mutlu olmaya çalışacaksın.

mukemmel-kadın-olmak9

Tüm bunları yaparken mutlu görünmeyi ve gülümsemeyi ihmal etmeyeceksin. Sonra suratsız kadın olur kocanı elinden kaçırırsın.

Ne var canım. İş mi bunlar. Sıradan şeyler.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ