Ojeclub

Neden Yasemin Yağı Kullanmak Zorundasınız?

Neden Yasemin Yağı Kullanmak Zorundasınız?

Neden yasemin yağı kullanmak zorundasınız? Aromatik yağlar nerelerde kullanılır. Doğal sakinleştirici ve depresyon tedavisi. Gevşemek için neler yapılabilir?

Neden Yasemin Yağı Kullanmak Zorundasınız?

Kullandığınız birçok güzellik ürününün içeriğinde yasemin yağına rastlarsınız. Yasemin beyaz çiçekli ve mükemmel kokulu bir bitkidir. En güzel kokulu parfümlerin hammaddesidir.

Peki, kozmetikte sıklıkla kullanılan yasemin yağının başka nerelerde kullanıldığını biliyor musunuz?

Cilt Bakımı İçin Mükemmeldir

Yasemin yağı cildi yumuşatır ve nemlendirir. Kırışıkları azaltır. Avokado, jojoba ya da badem yağının içine birkaç damla yasemin yağı damlatarak bakımlı, sıkı ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz. Ciltteki mevcut yara izleri ve lekelerin görünümünü iyileştirir.

Güçlü bir afrodizyaktır

Yasemin yağı, uzak doğuda asırlardır afrodizyak olarak kullanılır. Cinsel olarak uyarıcı olmasının yanı sıra, cinselliği uzatmak ve erken boşalmayı önlemek için de kullanılır.

Sakinleştirir ve mutluluk verir

Yasemin yağının en bilinen etkisi sakinleştirici özelliğidir. Bu nedenle spa merkezlerinde sıkça kullanılır. Araştırmalar, yasemin kokusunun depresyon ve anksiyeteyi azalttığını ortaya çıkarmıştır.

Odaklanmayı kolaylaştırır

Yasemin yağının hoş kokusu zihni sakinleştirir. Dingin bir hale gelerek, odaklanmanızı kolaylaştırır. Sınav öncesi ders çalışan gençler, odalarında yasemin yağı bulundurarak konsantrasyonlarını arttırarak daha başarılı olabilirler.

Rahat Uyumanızı Sağlar

Yasemin yağı aromaterapi etkisiyle tüm bedeni rahatlatır. Eğer uyku konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, yastığınıza ya da giysinize bir damla yasemin yağı damlatın. Ya da yatak odanıza şık bir şişe içinde yasemin yağı bulundurun. Hem uykuya çok daha rahat dalarsınız, hem de uyku kaliteniz artar.

Yaraların Tedavisinde Kullanılır

Yasemin yağı, bol miktarda antiviral, anti bakteriyel ve antiseptik içerir. Bu nedenle yaraların iyileşmesini hızlandırır. Yaraların izlerini de tedavi eder.

Balgam Söktürücüdür

Yasemin yağı, balgam birikmesiyle oluşan öksürük ve tıkanıklıklarda etkilidir. Balgam söktürücü özelliği tıkanıklığı açarak rahat uyumanızı ve nefesinizin rahatlamasını sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ