Ojeclub

Saç dökülmelerine karşı doğal bakım kürü

Saç dökülmelerine karşı doğal bakım kürü. Saçlardaki dökülmeleri tamamen önleyen doğal bakım tarifi. Saçlar neden dökülür? Saç dökülmesi nasıl durdurulur?

Saç dökülmelerine karşı doğal bakım kürü

Saç dökülmelerine karşı doğal bakım kürü

Güçlü ve güzel saçlara sahip olmak kadınların en çok önem verdikleri konudur. Ancak dökülmeler başladığında kadınlar ciddi bir panik yaşarlar. Erkeklerde olduğu gibi kelleşme kadınlarda çok nadir görülen bir durum olsa da, saçların azalması ve cansızlaşması da üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur.

Kadınlarda saç dökülmesinin başlıca nedenleri: beslenme yetersizlikleri, hormonlardaki dengesizlikler, troid polikistik over sendromu, gebelik, doğum kontrol hapları, menopoz, aşırı stres, saç temizliği ve bakımında kullanılan maddelerdeki zararlı kimyasalların yan etkileri, aşırı kilo verdiren diyetler, hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkileri, sedef, saçkıran, yaşlanma ve genetik faktörlerdir.

Saç dökülmesi çok aşırı boyutlardaysa bir hekime danışarak yapılacak tahlillerle sorunun kaynağının bulunması ve gerekli tedavinin uygulanması gerekir.

Mevsimsel ya da yanlış bakım uygulamalarından kaynaklanan dökülmeler için aşağıda vereceğimiz bakım kürünü uygulayarak hem saç dökülmelerini azaltabilir, hem de saçlarınızın daha güçlü ve parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önleyen Bakım Kürü Tarifi

Kullanılacak Malzemeler

  1. 2 yemek kaşığı arı poleni,
  2. 1 yemek kaşığı susam yağı,
  3. 1 yemek kaşığı çörek otu yağı,
  4. Arı polenini ezecek kadar sıcak su.

Hazırlanışı

Bir fincan kadar sıcak su ile arı polenini ezerek eritin. İyice ezilen polenin içine diğer malzemeleri ekleyin. Hazırladığınız karışımı saç diplerine masaj yaparak sürün. En az bir saat bekletin. Ardından saçınızı yıkayın.

Bu kürü haftada en az bir kere uyguladığınızda saç dökülmeleri önemli miktarda azalacak ve yeniz saç oluşumu artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ