Ojeclub

Saç Hangi Sıklıkta Yıkanmalı?

Saç Hangi Sıklıkta Yıkanmalı?

Saçımı Ne Sıklıkta Yıkamalıyım?

Saçın yıkanma ihtiyacı kişiden kişiye değişir. Eğer saçlarınız çok yağlıysa her gün yıkamanız gerekir. Günlük kullanıma uygun bir şampuan şeçmelisiniz. Saçta kalıntı bırakmayan ve sülfat içermeyen şampuanlar her tip saç için önemlidir. Yağlı saçlarda krem kullanılması, saçın daha hızlı yağlanmasına, hatta saç kayıplarına neden olur.

Saçınızda yağlanma problemi yoksa, üç günde bir yıkamak doğru olandır. Krem kullanıyorsanız, kesinlikle saç diplerinizden uzak tutun. Saç diplerine temas eden krem, saç köklerini çok fazla yumuşatarak saçlarınızın dökülmesine neden olur.

Yıkama sırasında nazikçe ve yuvarlak hareketlerle masaj yaparsanız, kan dolaşımını hızlandırarak, daha parlak ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

Günlük olarak saç fırçası ile yapılan fırçalama, saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.

Saç yıkama periyodunuzu saçınızın yağlanma durumuna göre belirlerken, çok sık yıkamanın saç derinizin doğal yağ dengesini bozarak, kuru, kabarık ve yıpranmış saçlara neden olacağını unutmayın.

Özellikle boya, perma, maşa, fön gibi, çok fazla işlem uygulanan saçlarda, doğal yağ dengesini daha dikkatli korumanız gerekir.

Unutmayın, saçlar bir kadının en doğal aksesuarıdır.

“Oje Club”

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ