Ojeclub

Saçları Güneş Hasarlarından Koruyan Basit Tarifler

Saçları güneş hasarlarından koruyan basit tarifler. Kuru ve hasarlı saçlar için doğal bakımlar. Yaz aylarında saçlardaki kurumaları engelleyen basit yöntemler.

Saçları Güneş Hasarlarından Koruyan Basit Tarifler

Saçları Güneş Hasarlarından Koruyan Basit Tarifler

Güneşin zararlı ışınları sadece cilde değil saçlara da ciddi zararlar veriyor. Yaz aylarında güneş ışınlarından korunmayan saçlarda kırıklar, cansızlık, ince ve donuk bir renk ortaya çıkıyor. Kadın güzelliğinin simgesi olan saçlarınızın güneş ışınları yüzünden hırpalanmasını istemezsiniz değil mi?

Saçları güneşe karşı koruyan sayısız ürün var. Ancak bu ürünlerin büyük çoğunluğu saçınızı kısa vadede canlandırmış gibi görünse de uzun süreli kullanımlarda içerdikleri kimyasallar nedeniyle saçlarınıza zarar verir.

Doğal malzemeler kullanarak evinizde hazırlayabileceğiniz koruyucular, saçlarınızı güçlü bir şekilde korurken hem saçlarınıza hiçbir zarar vermez, hem de çok ucuza geldiği için paranızı boşuna çöpe atmamış olursunuz.

Koruyucu Sprey Tarifi

200 ml gül suyu ve birkaç damla üzüm çekirdeği yağını spreyli bir şişede iyice karıştırın. Her gün güneşe çıkmadan önce saçlarınıza sıkın. Buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu koruyucu sprey, saçlarınızı yatıştırır ve dokularını onarır. Üzüm çekirdeği yağı güneş ışınlarına karşı bir şemsiye görevi görür. Ayrıca saçlarınız mis gibi gül suyu kokar.

Güneş Serumu Tarifi

Bir yemek kaşığı jojoba yağına birkaç damla kırmızı ahududu tohumu yağı karıştırın. Saçınıza direkt olarak uygulayabileceğiniz gibi, düzenli kullandığınız durulanmayan bakım ürününüze ekleyerek de kullanabilirsiniz. Güneşe çıkmadan yarım saat önce uygulamanız gerekir. Saçlarınızda yağlı bir görünüm oluşmasını istemiyorsanız avuç içlerine yayarak çok az miktarda uygulamanız gerekiyor.

Bu doğal serum saç tellerini kaplayarak güneşe karşı koruyucu bir tabaka oluşturur. Araştırmalar kırmızı ahududu tohumu yağının güneşe karşı 50 SPF koruyucu özellik taşıdığını ortaya çıkarmıştır. Jojoba yağı ise saçlara ihtiyacı olan nemi vererek uçlarında kırıklar oluşmasını önler.

Saçlarınızı Güneşten Koruyacak Basit Öneriler

  • Güneş ışınlarının yakıcı olduğu günlerde dışarı çıkarken hem saçlarınızı hem de cildinizi korumak için mutlaka bir şapka takın.
  • Saçlarınıza zorunlu olmadıkça sıcak uygulamalar yapmayın.
  • Yukarıda verilen tarifleri mutlaka uygulayın.
  • Çok sıcak günlerde kafa derinizin kurumasını önlemek için, kafanızı ıslatın.
  • Saçlarınızı serbest bırakmak yerine daha çok topuz gibi modelleri tercih edin. En anından uçlarını güneşten koruyarak kırılmaları önlemiş olursunuz.
  • Nem saçlar için çok önemlidir. Özellikle yaz aylarında saçlarınızı mutlaka nemli tutun. Saçlarınız için doğal nemlendirici tariflerini deneyebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ