Ojeclub

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızı güçlü, sağlıklı, sorunsuz ve hızlı uzatmak istiyorsanız “Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri” tam size göre. Saçlarınızı uzatırken yıpratmayın.

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri

Siz de saçlarınızı bir türlü uzatamayanlardan mısınız?

Güçlü ve parlayan saçlar genç görünmenizi sağlar. Ancak saçlar uzadıkça sorunlar da artmaya başlar. Uzadıkça kırılan, cansızlaşan, azalan saçlar yüzünden pek çok kadın saçlarını kestirmek zorunda kalıyor. Oysa birkaç pratik ipucu ile saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmanız mümkün.

Pamuklu yastık kılıflarını atın

Pamuklu yastık kılıfları

Eski pamuklu yastık kılıflarını ortadan kaldırmakla işe başlayın. Pamuklu kumaşlar gece boyunca sürtünen saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına neden olur. Saçlarınızı hızla uzatmak için saten ya da ipek yastık kılıfları kullanın.

Pirinç Suyu Mucizesi

Çin’li kadınların yüzyıllardır kullandıkları pirinç suyu, saçların hızla uzamasını, güçlenmesini ve parlamasını sağlar. Haşlanmış pirinç suyunda bol miktarda antioksidanlar, mineraller ve E vitamini vardır. Saçlarınızın uzamasını kolaylaştırır ve doğal bir bakım sağlar. Saçlarınızı haşladığınız pirinç suyu ile durulamayı deneyin.

Uçlardaki kırıkları alın

Birkaç ayda bir saçlarınızın uçlarındaki kırıkları kesin. Birer milimlik bir kesim ile uçlardaki çatallaşmaların neden olduğu sağlıksız görünümden kurtulmuş ve saçlarınızın daha rahat uzamasını sağlamış olursunuz.

Sağlıklı Beslenin

Kötü beslenme sadece cildinize değil, saçlarınıza da zarar verir. Sağlıklı ve güçlü saçlar için çinko bakımından zengin besinler tüketmelisiniz. Patates ve havuç kepeklenmeyi azaltır. Kırmızı et saçları güçlendirir. Saç için protein çok önemlidir. Protein tüketmeyi ihmal etmeyin.

Masajı ihmal etmeyin

Mutlu saç derisi sağlıklı saç demektir. Saç diplerine yapacağınız masaj, saç köklerini uyararak daha hızlı uzamasını sağlar. Artan kan dolaşımı saçlarınızın daha canlı olmasına yardımcı olur.

Doğal yağlarla bakım uygulayın

Eğer kuru ve kolay kırılan saçlara sahipseniz düzenli yağ bakımları yapmanız gerekir. Saçlar da cilt gibi neme ihtiyaç duyar. Elleriniz yüzünüz için nasıl düzenli nemlendirici kullanmayı ihmal etmiyorsanız, saçlarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ