Ojeclub

Sağlıklı tırnaklar için pratik öneriler

Sağlıklı tırnaklar için pratik öneriler. Tırnak bakımı için yapılması gerekenler. Tırnak bakımı için pratik ve kolay ipuçları. Tırnak lekelerinin kolay çözümü.

Sağlıklı tırnaklar için pratik öneriler

Sağlıklı tırnaklar için pratik öneriler

Bayanlar için ellerinin güzelliği çok önemlidir. Ancak bakımsız, sararmış, lekeli, sağlıksız tırnaklarla, güzel ellere sahip olmak mümkün değildir.

Arzu ettiğiniz mükemmel görünümlü tırnaklara kavuşmak aslında çok kolay. Evinizde her zaman bulunan, çok basit malzemelerle güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Doğal bakım

Bilinen en basit ve etkili yöntem limon ve zeytinyağı karışımıdır. Bir gün arayla tırnaklarınızı bu karışıma batırıp 5 dakika bekleterek hayal ettiğiniz güçlü ve sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu karışımı, ellerinize masaj yaparak uygulayıp, yumuşacık ve bembeyaz ellere de sahip olabilirsiniz.

Tırnak üzerinde leke varsa

Tırnaklar üzerinde lekeler oluşmuşsa (sigara, uzun süre tırnaklarınızda kalan koyu renk ojeler v.s.) Oksijenli su ve karbonatı krem kıvamına getirip, tırnaklarınızın üzerini kapatacak şekilde sürüp 5 dakika bekleterek lekelerden tamamen kurtulursunuz. İkinci bir yöntem de (parmaklardaki sararmaları da gidermek için) bir adet armut suyunu sıkarak, ellerinize ve tırnaklarınıza, masaj yaparak uygulamaktır. Armut suyu yüzünüzde sigara ve hava kirliliğinden oluşan koyu rengi de temizleyerek açar. Çok daha temiz ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Son olarak ellerinizin ve tırnaklarınızın, uzun yıllar sağlıklı ve güzel görünmesi için düzenli olarak nemlendirici bir krem kullanmak da çok faydalı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ