Ojeclub

Sigara Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Sigara Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Evinizdeki ve arabanızdaki sigara kokularını temizlemek zaman alabilir. Deodorant ve koku gidericiler sigara kokularını sadece maskeler. Sigaranın kötü kokusu her yere siner. Temizlemek de oldukça zahmetlidir. Rahatsız edici ve iğrenç sigara kokusundan kurtulmak için vereceğimiz birkaç ipucunu deneyin.

Evinizdeki ve Arabanızdaki Sigara Kokularını Nasıl Çıkarabilirsiniz?

sigara-kokusu-nasil-yok-edilir1

Sigara kokularını tamamen yok etmenin en iyi yolu her şeyi yıkamaktır. Battaniye, çarşaf, yastık, perde gibi sigara dumanının bulaştığı her şeyi yıkamak, sigara kokularının tamamen yok edilmesinin en etkili yoludur.

Evinizin ve arabanızın pencerelerini açık, uzun süre havalandırmak da sigara kokularının azalmasını sağlar.

sigara-kokusu-nasil-yok-edilir2

Karbonat: Odanızda veya arabanızdaki döşemelerin halıların üzerine karbonat serpin. 24 saat bekletin. Ardından elektrik süpürgesiyle süpürün. Ayrıca belirlediğiniz bazı yerlere, küçük kaseler içinde karbonat koymak da işe yarar.

Sirke: Evinizde evcil hayvan ya da küçük çocuk varsa, onların yetişemeyeceği yerlere, küçük kaplar içine sirke koyun. Kokuyu emmelerine zaman vermek için birkaç gün bekletin. Ya da sirke ile ıslatacağınız bir havluyu iyice sıkarak, birkaç dakika peteklerin üzerinde bekletebilirsiniz.

sigara-kokusu-nasil-yok-edilir3

Limon Kabuğu: Sigara kokuları ve diğer kokular için geceleri yatmadan önce evinizin bazı yerlerine limon kabukları yerleştirin. Ayrıca kış aylarında yanan peteklerin üzerine de birkaç saat limon kabuğu koymak, kötü kokuları ortadan kaldırarak hoş bir koku verir.

Filtreler: Klima ve ısıtıcıların filtrelerini temizleyin. Çünkü filtreler sigara kokularını toplayarak, kokunun tekrar ortama yayılmalarına neden olur.

Kedi Kumu: Sigara kokularını azaltmak için, kül tablalarının içine kedi kumu koymayı deneyin.

sigara-kokusu-nasil-yok-edilir4

Ampuller: Evinizdeki tüm ampullerin üzerine, sevdiğiniz parfümden sıkın. Lambalar açıldığında, ortama hoş bir koku yayılır.

Tamamen Kurtulmak İçin

sigara-kokusu-nasil-yok-edilir5

Sigaranın evinizde ya da arabanızda oluşturduğu, rahatsız edici sigara kokularının oluşmaması, bulunduğunuz ortamların hoş kokması için yapmanız gereken en doğru şey: “Sigara İçmeyi Tamamen Bırakmak” olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ