Ojeclub

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Evde uygulayabileceğiniz doğal ve pratik yöntemler ile sivilceleri hızla yok edin. En hızlı sivilce onaran yöntemler. İz bırakmadan sivilce temizleyen uygulama.

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Sivilce, yağ bezlerinin bakterilerle temas ederek şişmesiyle oluşan bir deri iltihabıdır. Aşırı yağ salgılanması sivilcelerin ana nedenidir. Genellikle, yüz, boyun, sırt ve omuzlarda oluşur. Tehlikeli bir durum olmasa da, rahatsız edici bir görüntüdür.

Sivilceler için, pek çok ilaç ve losyonlar satılmakta. Ancak kimyasal kozmetiklerle yapılan sivilce tedavileri, hem zaman hem de para kaybına neden olur. Oysa sivilcelerle mücadele edebileceğiniz doğal yöntemler de var.

Sivilcelerle mücadele edebileceğiniz doğal yöntemler;

Buz

Buz, iltihaplı sivilce ve kızarıklıkları azaltmak için kullanılabilir. Sivilceli bölgenin kan dolaşımını arttırarak, iyileşmesine yardımcı olur. Gözenekleri küçülterek biriken kir ve yağı çıkarır. Buzu bir beze sarın. Birkaç dakika sivilce üzerine tutun. 1 dakika bekleterek tekrarlayın.

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Limon

Taze limon suyuna, temiz bir pamuklu çubuğu batırın. Yatmadan önce sivilcenin üzerine sürün. Sabah ılık suyla yıkayın.

Çay Ağacı

Çay ağacı yağını, bir pamuğa dökerek sivilcenin üzerine sürün. 20 dakika bekletip yıkayın.

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Diş Macunu

Sivilceler üzerinde en hızlı etki eden yöntemlerden biridir. Sadece beyaz olan diş macunları kullanmak gerekir. Jel macunlar etkili değildir. Yatmadan önce sivilcenin üzerini kapatacak şekilde, beyaz diş macunu sürün. Sabah kalktığınızda, şişliğin ortadan kalktığını göreceksiniz. Gerekirse gündüz de tekrarlanabilir.

Buhar

Buhar, gözeneklerinizi açar. Cildinizin nefes almasını sağlar. Yağları çıkararak iltihabın atılmasını sağlar.

Sarımsak

Sarımsakta, güçlü antiviral, antiseptik, antioksidan maddeler ve kükürt bulunur. Sarımsağı ortasından keserek, sivilcenin üzerinde 5 dakika tutun. Gün içinde birkaç kez tekrarlayın.

Sivilceleri Hızla Yok Edin!

Karbonat

Limon suyu ve karbonatı karıştırarak bir macun hazırlayın. Hafif nemli cildinize macunu uygulayın. Kuruyana kadar bekletin ve yıkayın. (Kuruduğunda mutlaka yıkayın. Ciltte uzun süre tutmak, cildinize zarar verebilir)

Bal

Bal, doğal antibiyotiktir. Sivilcenin üzerine sürün. Yarım saat bekleyin ve yıkayın. Bal ve tarçın tozunu karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Salatalık

Salatalık, A, C, E vitaminleri ve potasyum deposudur. Ayrıca cildi soğutarak yatıştırıcı bir etki de sağlar.

Salatalığı dilimler halinde doğrayın. Yaklaşık 1 saat suda bekletin. Bu suyla yüzünüzü yıkayın.

Tüm bu yöntemler, sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Sivilceleri yok etmek için bu doğal yöntemleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz birkaç yöntemi bir arada da kullanabilirsiniz. Hem mevcut sivilcelerden kurtulur, hem de yeni sivilce oluşumunu engellersiniz.09

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ