Ojeclub

Solgun Tenler İçin Makyaj Taktikleri

Solgun tenler için makyaj taktikleri. Donuk ciltler nasıl canlandırılır?Canlı bir cilt için tavsiyeler. Açık tenliler nasıl makyaj yapmalı? Parlak bir cilt.

Solgun Tenler İçin Makyaj Taktikleri

Solgun Tenler İçin Makyaj Taktikleri

Açık renk saçlı ve açık tenli kadınlar genellikle solgun tenleri yüzünden sürekli yorgun görünürler. Olduklarından daha yaşlı ve silik bir görünümleri vardır. Birkaç basit makyaj hilesi ile, solgun tenli kadınlar da çekici ve dikkatleri üzerine çeken kadınlara dönüşebilirler.

Göz Makyajı

Solgun bir tene sahipseniz, göz makyajında gölgelerden kaçının. Koyu renk kalemler ve eyeliner kullanın. Far seçiminde canlı ve parlak tonlar tercih edin. Buğulu ve dumanlı makyaj stilleri size uygun değildir. Eğer gündüz makyajı yapacaksanız çok koyu renkler yerine sadece ışıltı kullanabilirsiniz. Ama gece makyajında mutlaka parlak ve koyu seçimler yapın.

Dudaklar

Dudak makyajında mat rujlar kullanmayın. İddialı ve parlak renkler seçin. Dudaklarınızda gölgeler kullanın. Tüm dudaklarınızı mat olmayan koyu tonlarda bir rujla boyayın. Dudakların tam orta kısmına ekstra parlatıcı sürün.

Rimel

Eğer solgun bir cilde sahipseniz, rimel mutlaka kullanmanız gereken ürünlerin başında gelir. Kirpiklerinize bol bol rimel sürün. Eğer kaşlarınız da açık renkse bir iki ton daha koyu bir kalem kullanarak belirginleştirin. Fırçayla dağıtarak doğal bir hava verin. Bu yüzünüzün ortaya çıkması için muhteşem bir hiledir.

Fondöten

Eğer mat ve solgun bir cilde sahipseniz, yağlı krem ya da sıvı ürünler tercih edin. Cildinizin aydınlanması ve ışıldamasına yardımcı olur.

Allık

Allık seçerken bronz tonları tercih edin. Bronz tonlarla yapacağınız gölgeler yüzünüzü netleştirir. Elmacık kemiklerinin alt kısmına, burun üzerine alın bölgesinde saçlarla birleşen hattına çenenize hatta boynunuza doğal gölgeler yaparak yüzünüzdeki donuk görüntüyü tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ