Ojeclub

Suçiçeği Tedavisi

Suçiçeği Tedavisi. Suçiçeği nasıl tedavi edilir? Suçiçeği kaşıntıları nasıl olur? Kaşıntı için doğal ilaç. Yulaf ezmesinin faydaları. Suçiçeği bulaşıcı mıdır?

Suçiçeği Tedavisi

Suçiçeği Tedavisi

Suçiçeği günümüzde çok hafif atlatılabilecek,  bir hastalık olmasına rağmen, yine de kaşıntılar can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca, kaşıntıları kontrol edemeyen çocuklarda kalıcı izlere de neden olabiliyor.

Çocuğunuzun bedeninde minik kırmızılıklar gördüğünüzde ve fazlaca kaşınmaya başladığında, tedbir olarak mutlaka bir hekime götürün. Gerekli bilgileri ve neler kullanacağınız hakkında fikrini mutlaka alın.

Ancak bu süreçte evde de yapabileceğiniz, çocuğun kaşıntılarını azaltacak bir yöntemi de biz önerelim.

Yulaf Ezmesi İle Kaşıntıyı Durdurun:

Yulaf ezmesi, egzama, böcek ısırıkları ve diğer kaşıntı oluşturabilen nedenlere karşı, anti-oksidan ve anti-kaşıntı özelliği ile cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için binlerce yıldır kullanılmaktadır.

Suçiçeği ya da güneş nedeniyle oluşan yoğun kaşıntılara karşı ince toz halindeki yulafı bir tülbente dökün. Tülbenti bir paket halinde sarın. Suya tutup ıslatın. Suyunu sıkın. Kaşınan cilt üzerine sürttürerek ovalayın.

Bu doğal yöntem ile, hem çocuklarınızı kimyasal maddelere maruz bırakmamış, hem de kaşıntılarını rahatlatmış olacaksınız. Ayrıca yazın sinek ve böcek ısırıklarıyla, özellikle küçük bebeklerde bu tarifi uygulayarak, doğal bir yöntemle rahatlatmış olursunuz.

Evinizde mutlaka yulaf bulundurun. Yulafın sağlık ve cilt bakımı üzerindeki faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ