Ojeclub

Temizlikte Çamaşır Suyu Kullanıyorsanız!

Temizlikte Çamaşır Suyu Kullanıyorsanız!

Temizlikte çamaşır suyu kullanıyorsanız dikkat edin! Çamaşır suyunu nasıl kullanmalısınız? Alternatif temizleyici var mı? Hijyen için ne kullanılabilir?

Temizlikte Çamaşır Suyu Kullanıyorsanız!

Ev temizliğinde çamaşır suyu en pratik yöntem. Saniyeler içinde tüm yüzeyler pırıl pırıl oluyor. Peki, sağlığınız nasıl etkileniyor.

Çamaşır suyu hızla temizlerken ağır bir koku ortaya çıkıyor. Ancak soluduğunuz bu ağır koku sağlığınıza ciddi zarar veriyor. Özellikle solunum yollarını tahrip ediyor. Uzun süre havada kalan toksik maddeler çocuklar için daha da tehlikeli.

Eğer temizlikte çamaşır suyundan vaz geçemeyenlerdenseniz, asla çamaşır suyuna başka bir temizlik malzemesi karıştırmayın. Hastanelerin acil servisleri çamaşır suyu ile diğer temizlik malzemelerinin karışımı sonucunda zehirlenen kadınlarla dolu. Çamaşır suyuna başka bir kimyasalın karışması ölümle dahi sonuçlanabilecek ciddi zehirlenmelere neden olabiliyor.

Ayrıca, çamaşır suyu kullanırken sıcak su kullanmamaya da özen gösterin. Sıcak su ile birlikte yükselen buhar, solunum yoluna daha hızlı ve daha fazla miktarda giriyor.

Yüzeyleri çamaşır suyu ile temizlerken üzerinize mutlaka eski giysiler giyin. Farkında olmadan en ufak bir temas üzerinizdeki giysinin rengini alır. Giysi bir daha giyilemeyecek hale gelir.

Ahşap zeminlerde ve taş yüzeylerde çamaşır suyu kullanmayın. Yüzeyi karartır. Sadece su ve bez kullanarak temizleyebilirsiniz.

Büyükannelerimizin temizlikte en büyük silahı olan sirkeyi bir deneyin. Sulandırılmış sirke yüzeylerdeki mikropları etkili bir şekilde öldürür. Parlaklık verir. Kokusu kısa süre içinde kaybolur. Ayrıca da hiçbir zarar vermez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ