Ojeclub

Terlemeyi Azaltabilirsiniz

Terlemeyi Azaltabilirsiniz

Terlemeyi nasıl azaltabilirsiniz. Ter kokusunu önlemek için. Koltuk altındaki lekeleri azaltmanın ipuçları. Ellerdeki terlemeler için doğal tedavi.

Terlemeyi  Nasıl Azaltabilirsiniz

Aşırı terleme rahatsız edici bir durumdur. Giysilerinizdeki ter lekeleri bazen sizi utandırabilir. Terlemeyi önleyen deodorantlar da cildinizi kurutur ve içerdiği kimyasallar ciddi zararlar verir. Peki bu hoş olmayan durumdan kurtulmanın doğal yolları nelerdir?

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı terlemeyi gözle görülür şekilde azaltır. Bakterileri öldürerek ter kokusunu ortadan kaldırır. Aynı zamanda sıkılaştırıcı özelliği de vardır. Terleyen bölgelerinize direkt olarak sürün. Birkaç gün içinde terlemeniz belirgin şekilde azalır.

Elma Sirkesi

Aşırı terlemeyi tedavi etmek için en iyi yollardan bir de elma sirkesidir. Terleyen bölgelerinize her gece yatmadan önce elma sirkesi sürün. Vücudunuzun pH seviyesini dengeleyerek bakterilerin oluşmasını engeller. Terlemeyi ciddi oranda azaltır.

Adaçayı

Adaçayı ter bezlerinin çalışmasını yavaşlatır. Kaynar suya bir tutam adaçayı atın. Ateşi kapatın ve demlenmeye bırakın. Ilık hale gelince için. Ayrıca bir pamuk parçasıyla koltuk altları ve terleyen diğer bölgelerinize direk olarak da sürün.

Domates Suyu

Vücutta terlemeyi azaltmak, toksinleri atmak için, bol antioksidan içeren domates suyu en iyi alternatiflerden biridir. Taze domates suyunu günlük olarak için. Kısa sürede terlemenin ve ter kokularının azaldığını göreceksiniz.

Tuz Banyoları

Banyo küvetine tuz eklemek veya tuz ve limonu karıştırarak terleyen yerlerinizi ovalamak, terlemeyi azaltan yöntemlerden biridir.

Kafein Tüketimini Azaltın

Kafein vücutta adrenalin salgısını arttırarak vücudun ısınmasına ve terlemesine neden olur. Sıcak yaz aylarında günde bir fincandan fazla kahve tüketmemeye çalışın.

Doğal Kumaşlar Tercih Edin

Sentetik kumaşlar terlemeyi arttırır. Eğer terleme şikayetiniz varsa, vücudunuzun nefes alabileceği keten ve pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılan giysiler tercih edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ