Ojeclub

Tonik Ne İşe Yarar?

Tonik Ne İşe Yarar?

Cildinize, genç yaşlardan başlayarak bakım yapmanız gerekiyor. Ancak, cildiniz ekstra bakıma ihtiyaç duyduğunda, tüm kir ve yağdan arındırmak için tonikler yardımınıza hazırdır.

Tonik Nasıl Temizler

tonik-neise-yarar-2

Dikkat! Yüzünüzdeki akneleri ve sivilceleri kapatmak için sakın daha fazla makyaj yapmayı denemeyin. Yağ, kir ve kalıntılardan kurtulmak için tonik kullanın.

Tonikler, yağlı veya akneye meyilli cilde sahip olanlar için faydalı ve gereklidir.

Şimdi “Tonik cildimizde ne yapar?” diye sorabilirsiniz. Kuru ciltler tonik kullanmalı mı? Tonik, cildinizi genç ve temiz tutmak ve akneleri önlemek için önemlidir.

  • Yumuşak bir pamuk ile tonik uygulamak, cildinizi yağ ve kirlerden temizler. Gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur.
  • Cildinizin pH dengesini stabilize eder. Sabunlar, makyaj temizleyiciler cildinizi kurutarak pH dengesini bozarlar. Temizlik sonrasında kullanacağınız tonik, cildin pH dengesini hızlı bir şekilde düzenler.
  • Cilt temizliğinde kullanılan malzemeler mevcut mineralleri ortadan kaldırır. Tonik eksilen minerallerin yenilenmesini sağlar.
  • Bazı toniklerin içeriğinde nemlendirici de mevcuttur. Cildin azalan nemini yerine koyar ve cilde sabitler.
  • Eğer aceleniz varsa, yüzünüzü sadece yıkayıp, ardından tonik uygulamak, cildin temiz ve tazelenmiş olmasını sağlamaya yeter.
  • Kuru cilde sahip kişiler, toniklerin cildi daha fazla kuruttuğunu zanneder. Aksine, tonik kullanmak cildin nem dengesini arttırır ve korur.
  • Tonik kullanmak, ince çizgilerin giderilmesini sağlar.

Her gün makyaj yapmak, cildin gözeneklerini tıkar. Nefes almasını, dolayısıyla yeterli oksijenin cildinize girmesini engeller. Günlük cilt bakımının bir parçası olarak tonik kullanmak, hem cilt temizliğini mükemmelleştirir, hem de kırışıkların azalmasını sağlar.

Eğer her gün makyaj yapıyorsanız, cildinizi korumak, sivilce, akne ve açık gözenekleri engellemek için mutlaka temizlikten sonra tonik kullanın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ