Ojeclub

Tüylerinizi Alırken Hata Yapmayın!

Tüylerinizi alırken hata yapmayın! Vücut kıllarını temizlemek için en doğru yöntem nedir? Batık kıllardan kurtulmak için ne yapılır? Kıl dönmelerini engellemek.

Tüylerinizi Alırken Hata Yapmayın!

Tüylerinizi Alırken Hata Yapmayın!

Vücut tüyleri kadınlar için tam bir kabustur. Her kadın pürüzsüz bir tene sahip olmak için çabalar. Günümüzde tüylerden kurtulmak için çok çeşitli seçenekler var. Peki en doğru yöntem hangisi?

Batık Kıllar

Batık kıllar ağda ve traş sonrasında rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkarır. Kıl dönmeleri ve batık kıllardan kurtulmanın en kolay yolu peeling yapmaktır. Ölü deri hücreleri yüzünden yüzeye çıkamayan kıllar deri altına geri dönerek büyümeye devam ederler. Düzenli yapılan peeling ile ölü derileri sürekli temizlemek batık kıl oluşumunu engeller. Kıl dönmeleri peeling yaptıktan sonra yüzeye çıkarak rahatça alınabilir. Kese ve vücudu banyo öncesi kuru olarak fırçalamak da diğer doğru seçenekler arasındadır.

Traş Bıçakları

Acil durumlarda traş bıçağı kullanmak çok pratik gibi görünebilir. Ancak eğer epilasyon randevunuz yoksa, kadın vücudu için çok doğru bir yöntem olduğu söylenemez. Bıçakla yapılan traşların ardından tüyler çok kısa sürede yeniden çıkar. Deride kızarıklık ya da ciddi kaşıntılara neden olabilir. Eğer traş bıçağı kullanmayı terch ediyorsanız, kullandığınız bıçağı saklamayın. Traş bıçakları üzerinde oluşan bakteriler ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. Bıçakları her kullanım sonrasında atın. Ayrıca traş edeceğiniz zeminin mutlaka nemli olmasına özen gösterin. Kuru olarak yapılan traş cildi tahriş eder.

Uzun bir banyo sonrası da traş için uygun değildir. Eğer pürüzsüz bir traş istiyorsanız banyoya girer girmez traş işini halledip, banyonuza sonra devam edin. Çünkü banyolar sırasında deri bir miktar şişer ve tüyleri dibinden almanız mümkün olmaz. Ayrıca traştan önce mutlaka bir traş kremi kullanın.

Ağda

Ağda can yakan bir yöntem olmasına rağmen, tüylerin yeniden çıkma süresi bir ayı bulduğu için kadınların en sık tercih ettiği yöntemdir. Eğer ağda yöntemini tercih ediyorsanız bilmeniz gereken en önemli şey, ağda yapmadan en az bir hafta süre içinde herhangi bir kimyasal peeling yöntemi uygulamamanızdır. Kimyasal peelinglerden sonra ağda yapıldığında ciltte ciddi alerjik reaksiyonlar ve lekeler oluşabilir.

Kontrol

Hangi yöntemi kullanırsanız kullanız, işiniz bittikten sonra tüy kalıp kalmadığını kontrol edin. Göremediğiniz yerlerde ellerinizi dikkatle gezdirerek herhangi bir tüy kalıp kalmadığından emin olun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ