Ojeclub

Uçucu Yağlarla Trafik Stresinden Kurtulabilirsiniz

Uçucu Yağlarla Trafik Stresinden Kurtulabilirsiniz. Trafikte rahatlamak için ne yapılabilir. Stresi azaltmanın doğal yöntemleri. Sinirleri yatıştıran yöntemler.

Uçucu Yağlarla Trafik Stresinden Kurtulabilirsiniz

Uçucu Yağlarla Trafik Stresinden Kurtulabilirsiniz

Her sabah işe giderken, ya da akşam trafiğinde evinize varabilmek için trafikle boğuşurken sinirlerine hakim olamayanlardan mısınız?

Direksiyonda geçirdiğiniz zamanlar bir işkence haline dönüştüyse, aromatik yağlar kullanarak gevşemek mümkün.

İngiliz bilim adamları yaptıkları araştırmalar sonucunda; nane, tarçın ve limon kokularının sürüş keyfini arttırdığı ve gerginliği azaltmaya yardımcı olduğu sonucuna ulaştılar.

Aromatik yağları kullanırken, dozun abartılmaması önemli. Bir kağıt mendil üzerine bir iki damla yağ damlatmak stresi ve gerginliği azaltmak için yeterli olabiliyor.

Hangi Yağ Ne Amaçla Kullanılmalı?

Gergin ve öfkeliyseniz;

Mandalina, limon ve portakal yağları sakinleştirici etki yapar. Ancak bir iki damladan fazla kullanmamak gerekir. Aksi takdirde uykunuz gelebilir.

Araç Tutması;

Eğer yolculuk sırasında bulantı hissediyorsanız, aromatik yağlarla yolculuğunuzu işkenceden keyfe dönüştürmeniz mümkün. Araba tutması yüzünden özellikle çocuklarda mide bulantıları ve kusma yolculuğu çekilmez hale getirir.  Araç tutması yüzünden yolculuktan vazgeçmek yerine zencefil, nane ve portakal yağları kullanabilirsiniz.

Yorgunluk;

Nane zihni açarak yorgunluk hissini azaltır. Özellikle uzun saatler araba kullanmak zorunda olanlar için nane yağı hem bedensel hem de zihinsel yorgunluğu azaltır. Ancak eğer arabada çocuk varsa, nane yağı çocukların huysuzlanmasına neden olabilir. Bu durumda limon ya da fesleğen yağı kullanmanız daha doğru olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ