Ojeclub

Uyumanıza Yardımcı Gıdalar

Uyumanıza yardımcı gıdalar neler? Uyku sorunları nasıl çözülür? Uykusuzluk için ne yapmalı? Uykusuzluktan kurtulmak için ne yapılır? Kolay uyumak. Uyku düzeni.

Uyumanıza Yardımcı Gıdalar

Uyumanıza Yardımcı Gıdalar

Uyumakta zorluk çekiyor, uykunuzu alamıyor ve ertesi gün berbat mı hissediyorsunuz?

Sağlıklı uyuyamamak, yorgun ve stresli olmanın yanı sıra, kalp hastalıkları ve depresyon gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Uyku ilaçlarına baş vurmadan önce, uyku kalitesini arttırmaya yönelik, sadece, uyumanıza yardımcı gıdaları tüketerek, tamamen sağlıklı birkaç yöntemi denemenizi öneririz.

Kiraz:

Kiraz melatonin salgılatır. Hormonları düzenler ve uyku yapar. Sabah ve akşam düzenli olarak birer porsiyon kiraz ve yanında bir bardak su tüketirseniz, uyku kaliteniz ciddi miktarda artar.

Papatya:

Papatya, binlerce yıldır doğal uyku ilacı olarak kullanılır. Hafif şiddetteki anksiyeteleri azalttığı da bilinir. Hazır papatya çayları tüm market raflarında bulunur. Yatmadan bir saat kadar önce bir fincan papatya çayı içmeniz, uykuya dalmanızı kolaylaştırır.

Muz:

İçeriğinde bol miktarda potasyum ve magnezyum bulunduran muz, kasları gevşetir. Özellikle huzursuz bacak sendromu (Detay için tıklayın) ve gece krampları sorunları olanların her gün mutlaka bir adet muz tüketmeleri önerilir.

Ispanak:

Potasyum ve magnezyum açısından zengin olmasının yanı sıra, önemli miktarda kalsiyum içerir. Vücutta melatonin hormonunu arttırır. Gerginliğinizi azaltarak, daha rahat uyumanıza yardımcı olur.

Süt ve Süt Ürünleri:

Süt ürünleri de kalsiyum açısından zengin oldukları için, melatonini arttırırlar. Araştırmalar, uykusuzluğun nedenlerinden birinin de kalsiyum eksikliği olduğunu ortaya çıkarmıştır. Sıcak bir bardak sütün uykuya yardımcı olduğu, uzun yıllardır bilinir.

Badem:

Badem de kalsiyum ve magnezyum içerdiği için, uykuya yardımcı besinlerden biridir. Bir avuç badem de iyi bir uyku için size yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ