Ojeclub

Uyurken Güzelleşebilirsiniz

Uyurken Güzelleşebilirsiniz. Bakım için vakit bulamayanlar neler yapabilir? Uyku sırasında cilt, saç, el ve ayak bakımı nasıl yapılır? Kuru, çatlak ellere bakım

Uyurken Güzelleşebilirsiniz

Uyurken Güzelleşebilirsiniz

Cildimiz, saçlarımız, tırnaklarımız güzel ve bakımlı olsun istiyoruz. Ama günlük hayatın koşuşturmacası içinde kendimize bakacak vakit bulamayabiliyoruz. Öyleyse gece uykuda geçen zamanı değerlendirerek, rutin bakımlarımıza gece yapalım.

Uykuda Saç Bakımı

Birçok markanın gece bakım maskeleri var. Gece yatmadan önce temiz saçlarınıza bakım serumunuzu uygulayın. Gerekirse bir eşarpla saçlarınızı sarın. Sabah sadece durulayın ve bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşun.

Saçlarınızda farklı bir hava yaratmak içinse, yatmadan önce nemli saçlarınızı örün. Sabah açtığınızda dalgalı saçlarınızın keyfini çıkarın.

Uyurken Güzelleşebilirsiniz

Gece El Bakımı

Tercihinize göre yoğun bakım yapan bir el kremi veya doğal yağları ellerinize bolca sürün. Üzerine pamuklu bir eldiven giyin. Sabah kalktığınızda pamuk gibi ellerle karşılaşacaksınız.

Eğer elleriniz aşırı derecede kuru veya çatlaksa, hindistancevizi yağı ve aloe vera jeli karıştırarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Uykuda Ayak Bakımı

Ayaklarınızı sabunla yıkayın. Tıpkı ellerinize uyguladığınız gibi kreminizi kalın bir tabaka halinde sürün. Üzerine pamuklu çorap giyin. Sabah uyandığınızda kendinizi pamukların üzerinde yürüyormuş gibi hissedersiniz.

Sivilce ve Akneler Gece Bakımı

Yatmadan önce temiz cildinize çay ağacı yağı sürün. Gece boyunca sivilcelerle savaşarak yeni oluşumları engeller, mevcut sivilceleri de tedavi eder.

İpek Yastık Kılıfı

İpek yastık kılıfları saçlarınızın kırılmasını önler. Cildinizde oluşacak kırışıkları geciktirir. Ayrıca sabah uyandığınızda yüzünüzde acayip çizgilerle uyananlardansanız, saatlerce geçmeyen bu yastık çizgilerini de önlemiş olursunuz.

Dudak Bakımı

Yatmadan önce dudaklarınıza Hindistan cevizi veya zeytinyağı sürün. Dudak çatlaklarından eser kalmaz.

Göz Bakımı

Yatmadan önce göz çevrenize avokado yağı veya baden yağı uygulayabilirsiniz. Göz çevresine bakım yapar ve ince çizgileri azaltır. Eğer kozmetik kremleri tercih ediyorsanız kreminizi buzdolabında saklayın. Soğuk krem hassas göz çevresini uyararak kan akışını arttırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ