Ojeclub

VAJİNAL KAŞINTILARDAN KURTULUN!

Vajinal kaşıntılardan kurtulun. Vajinal kaşıntının nedir? Vajinada neden kaşıntı olur? Vajinal kaşıntı nasıl geçer? Genital kaşıntılara evde tedavi. Kaşıntı.

VAJİNAL KAŞINTILARDAN KURTULUN!

Vajinal kaşıntılar, kadınların karşılaştığı en sık sorunlardan biridir. Eğer çalışan bir kadınsanız bu durum daha da çekilmez ve utanç verici olabilir.

VAJİNAL KAŞINTILARDAN KURTULUN!

Vajinal Kaşıntılara için Evde Tedavi

Vajinal kaşıntılar, kadınların karşılaştığı en sık sorunlardan biridir.

Eğer çalışan bir kadınsanız bu durum daha da çekilmez ve utanç verici olabilir.

Vajinal kaşıntıların birçok nedeni vardır. En yaygın nedenler, menstural dönemde kullanılan kimyasallar, sıkı giysiler, cinsel aktivite sonrası yetersiz hijyendir. Kaşıntı ihmal edildiğinde ağrıya neden olabilir.

Vajinal kaşıntı durumlarında bir hekime başvurulmalıdır. Piyasada bu sorunu çözmek için çeşitli ilaçlar mevcuttur. Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için, evde de yapabileceğiniz şeyler var. Birkaç örnek verelim.

Elma Sirkesi:

Elma Sirkesi, mükemmel antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahiptir. Enfeksiyona neden olan bakterileri ve mantarları yok etmeye ve kaşıntının ortadan kalkmasına yardımcı olur.  2-3 gün botunca, günde iki kez elma sirkesi ile, vajina bölgenizi yıkayın. Elma sirkesi bakterileri yok eder ve vajinal bölgeyi mikrop oluşmayacak asidik düzeye getirir.

Tuz Banyosu:

Tuz, etkin antibakteriyel özelliği sayesinde, kaşıntıya neden olan bakterileri ortadan kaldırır. Kaşıntı hissettiğinizde, konsantre tuzlu suyla vajinayı yıkayın. Size anında ciddi bir rahatlama sağlamasının yanında, bakterilerin çoğalmasını da önler. Alternatif olarak, küvetin yarısını ılık su ile doldurup, içine yarım fincan tuz ekleyerek içinde oturabilirsiniz. Bu yöntemle tuzlu su vajina içine de girer ve bakterileri etkili bir şekilde öldürür.

Sarımsak:

Eğer, durduramadığınız yoğun bir kaşıntı varsa, anında rahatlama sağlamak için ezilmiş sarımsağı, bir tülbent içine koyun ve bağlayın. Vajinanın içine doğru itin. Koku belki çekilmez olacak, ama anında rahatlama sağlaması bakımından düşünülebilir.

Yoğurt:

Vücuttaki kötü bakterilerle savaşta, probiyotiklerin kullanımı yeni değildir. Özellikle keçi sütünden yapılmış yoğurt oldukça etkilidir. Yoğurdu doğrudan uygulayabilirsiniz. Vajinal kaşıntı çok kısa bir süre içinde ortadan kalkar.

Fesleğen:

Fesleğen yaprakları, anti mikrobik, anti fungal ve anti bakteriyel özellikleri ile vajinal kaşıntıların yok edilmesinde oldukça etkilidir. Fesleğen yapraklarını 2 su bardağı su ile kaynatın. 20 dakika dinlendirin. Günde iki kez bu suyu için.

 Vajinanın kuru tutulması:

Vajinanın ter ve su ile nemli kalması, bu utanç veren enfeksiyonların oluşmasının nedenidir. Vajinanızı her zaman kuru tutmaya özen gösterin.

Giysiler:

Eğer vajinal kaşıntı sorunuyla çok sık karşılaşıyorsanız, bol ve rahat giysiler tercih edin.

Önemli!
Bu yöntemlerden, size uygun olanı deneyebilirsiniz. Ancak daha sonra bir hekime danışmalı ve enfeksiyonu oluşturan nedenler hakkında bilgi almalısınız.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ