Ojeclub

Vazodaki Çiçeklerin Ömrünü Uzatın

Vazodaki Çiçeklerin Ömrünü Uzatın

Vazodaki Çiçeklerin Ömrünü Uzatın, çiçeklerin solmasını önlemek, çiçeklerin canlı kalması için, çiçek buketiniz uzun süre solmasın, çiçeklerin solmaması için

Çiçeklerin Ömrünü Uzatmak İçin

Her kadın bir buket çiçek almaktan hoşlanır. Ancak dalından koparılmış bu çiçeklerin kısa zamanda solması canımızı sıkar. Birkaç pratik yöntem ile koparılmış çiçeklerin ömrünü uzatabileceğinizi biliyor musunuz?

Elma Sirkesi

Her derde deva elma sirkesi, çiçeklerin ömrünü uzatmak için de kullanılabiliyor. 2 yemek kaşığı elma sirkesi ve iki yemek kaşığı şekeri karıştırın. Çiçekleri koyduğunuz vazoya ekleyin. Uzun süre solmayan çiçeklerinizin keyfini çıkarın.

Karbonat

Vazonuzdaki suya çeyrek fincan karbonat ekleyin. Bu basit yöntem çiçeklerinizin daha uzun süre taze kalmasını sağlar.

Saç Spreyi

Buketinize 30 cm mesafeden saç spreyi sıkın. Hem daha canlı görünmelerini hem de sabitlenmelerini sağlar.

Votka

Buketinizin uzun süre taze kalmasını sağlamak için, suyun içine birkaç damla votka ekleyin. Böylece çiçeğin bozulmasını hızlandıran bakteriler oluşamayacak ve çiçeğinizin ömrü uzayacak.

vazodaki-ciceklerin-omrunu-uzatin2

Aspirin

Aspirin çiçeklerin ömrünü uzatmak için uzun yıllardır kullanılır. Çiçeklerin suyunu her yenileyişinizde 1 adet aspirin ekleyin.

Kömür

Küçük bir kömür parçasını vazonuzdaki suya atarak, bakterilerin çoğalmasını engeller, çiçeklerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Tuz

Başta gül ve lilyum olmak üzere, saksınızdaki çiçeklerin ömrünü uzatmak için yarım çay kaşığı tuzu vazodaki suya ekleyin.

vazodaki-ciceklerin-omrunu-uzatin1

Sapları Kesmek

Tüm çiçek türlerinde, uçlarından küçük parçalar keserek ömürlerini uzatabilirsiniz.

Deterjan

Kesilmiş çiçeklerin ömrünü uzatmak için, çay kaşığının ucuyla çamaşır veya bulaşık deterjanını, vazodaki suya ekleyerek daha uzun süre canlı kalmalarını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ