Ojeclub

Vücudunuzu Temizleyen İçecekler

Vücudunuzu Temizleyen İçecekler

Vücudunuzu Temizleyen İçecekler. Detoks için hangi sebzeler? Vücut temizliği için detoks. Karaciğer temizliği nasıl olur? Bağırsak temizliği için en iyi detoks.

Vücudunuzu Temizleyen İçecekler

Taze meyve ve sebze suları vücudumuzu güçlendiren vitaminler, mineraller, enzimler ve elektrolitler gibi bir dizi besin grubunu içerir. Sebze ve meyve suları, vücudumuzda detoksifikasyon işlemi yapar ve doğal temizleyici olarak çalışırlar. Vücudunuzda rahatsızlık duyduğunuz bölgeyi hedefleyip, doğru detoks ile pek çok sorundan kurtulabilirsiniz.

Vücuttan Toksinleri ve Yabancı Maddeleri Temizlemek için:

Elma Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler1

Başta kalın bağırsak olmak üzere bütün vücudu temizler. Elma suyu bağırsaklardaki toksinleri atarak, dışkılamayı uyarır. Aynı zamanda, toksinler ve yabancı maddelerin atılmasına yardım eden böbrekler, karaciğer, kan ve lenfatik sistemin işlevlerine de destek olur.

Greyfurt Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-greyfurt

Vücut temizliği için en ideal meyvelerden biridir. Tüm narenciyeler gibi lenfatik sistemi desteklemeye yardımcı olur. Greyfurt yaşlanmayı yavaşlatarak kandaki kötü kolesterolü azaltır. Zengin antioksidanlar ve lifler içerir. Toksinlerin idrar yoluyla atılmasını sağladığı için, idrar söktürücü olarak da kullanılabilir.

Üzüm Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-uzum

Üzüm suyu antioksidanlar açısından zengindir. Aynı zamanda lenf sistemi üzerinde temizleyici işlevi vardır. Üzüm kanı temizler ve bağırsakları düzenler. Koyu mor ve kırmızı üzümlerin suyu daha etkilidir.

Nar Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-nar

Nar suyu karaciğerin çalışmasını düzenler, zehirli maddeleri vücuttan atar. Antioksidan ve vitamin açısından, neredeyse hiçbir meyve nar kadar zengin değildir. Nar aynı zamanda arterlerde kolesterol birikmesini önler, plakları açarak kanı temizler. Karaciğeri güçlendirir ve tok tutar. Tam bir gençlik iksiridir.

Limon Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-limon

Hücrelerin çoğalması ve lenfatik sistemin düzenlenmesi üzerinde önemli rol oynar. Vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Limon vücut temizliğinde kullanılan en güçlü narenciyeler arasındadır.

Erik Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-erik

Karaciğer, bağırsak ve kolon temizliğinde etkilidir. Eriğin içinde bulunan antioksidanlar, cilt ve beyin hücrelerini korumaya yardımcı olur.

Kızılcık Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-kizilcik

Mükemmel temizleyici özellikleri olan küçük meyvedir. Böbrekleri temizlemeye yardım eden antioksidanlar içerir. Kızılcık ayrıca lenfatik sistem temizliği ve yağ atıcı detoksifikasyona yardımcı olur. Diyet yapanların tüketmesi, diyetin hızını arttırır.

Pancar Suyu

vucudunuzu-temizleyen-icecekler-karisik

Vücut için güçlü bir deterjandır. Kan, böbrek ve karaciğerleri temizler. Çorbalarınıza ¼ pancar eklemenin vücudunuz için faydaları saymakla bitmez.

Not: Lahana. Pancar, kereviz, havuç, domates ve salatalık sularını karıştırarak içmek vücudun tepeden tırnağa temizlenmesi, biriken tüm toksinlerin ve zehirli maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ