Ojeclub

Vücut Yağı Kokusu Yataklardan Nasıl Çıkarılır

Vücut Yağı Kokusu Yataklardan Nasıl Çıkarılır

Vücut yağı kokusu yataklardan nasıl çıkarılır? Yağ kokusundan kurtulmak mümkün mü? Çarşaflarda ve yastıklardaki kokular doğal yollarla temizlenebilir mi?

Vücut Yağı Kokusu Yataklardan Nasıl Çıkarılır

Yastıklara ve çarşaflara sinen vücut yağı lekeleri ve kokusu oldukça can sıkıcıdır. Örtülerde oluşan sararmalar ve sinen kokular normal yıkama deterjanlarıyla tamamen çıkmayabiliyorlar. Vücutta özellikle de yaş ilerledikçe ve kilo alma nedeniyle oluşan yağlanmalar, koku ve lekeleri de arttırıyor. Ortaya çıkan ağır koku eşleri de olumsuz etkileyebiliyor.

Neyse ki bu leke ve kokuları kolayca çıkarabileceğiniz basit bir formül var.

Bulaşık deterjanları yağ çıkarma konusunda oldukça güçlüdürler. Çamaşır makinanızın deterjan gözüne doğruda elde yıkamak için kullandığınız bulaşık deterjanından koyun. Makinanızı 30 derecede ön yıkamasız programa ayarlayın. 30 dakika ve üstündeki bir programda çalıştırın. Bulaşık deterjanı çarşaflar, yastık kılıfları ve hatta fanilaların koltuk altı kısmında oluşan vücut yağı lekelerini tamamen çıkarır. Lavanta ya da limon gibi tercih ettiğiniz hoş kokulu bir deterjan tercih edebilirsiniz.

Çamaşır makinanızın yumuşatıcı gözüne de elma sirkesi ekleyin. Vücut yağından kaynaklanan kokular elma sirkesi ile tamamen yok olur. Elma sirkesinin çamaşırlarınıza ya da makinanıza hiçbir zararı yoktur.

Çamaşırları çıkardıktan sonra doğal yolla kurutun. Elma sirkesi kokusu çamaşırdan kısa sürede çıkar. Bu yöntemi kullanarak, rahatsız edici ve tüm evin içine yayılabilen vücut yağı kokularından da lekelerinden de tamamen kurtulmanız mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ