Ojeclub

Yağlı Ciltler için Doğal Peeling

Yağlı ciltler için doğal peeling tarifi. Yağlı ciltler için öneriler. Cilt yağlanması nasıl azaltılır? Yağlı cilt bakımı. Doğal peeling tarifi.

Yağlı Ciltler için Doğal Peeling

.

Yağlı Ciltler için Doğal Peeling

Ciltte yağlanma, cilt yüzeyindeki hücreler, ter ve çevresel faktörlerden oluşur. Avuç içi ve ayak tabanları hariç tüm vücutta yağ bulunur. Alın, çene ve sırtın orta kısmı yağlanmanın en yoğun görüldüğü bölgelerdir.

Yağlı cilde sahip olanlar makyajını uzun süre kullanamazlar. Makyaj kısa sürede ciltten akmaya başlar. Bu durumu yaşamamak ve cildinizin sağlığını korumak için, cildinizdeki yağlanmayı kontrol altında tutmanız gerekir.

Yağlı ciltleri kontrol altına alabilmek için düzenli olarak peeling yapmak gerekir. Ancak yağlı ciltler aynı zamanda hassas ciltlerdir. Bu nedenle kullanılan ürünler dikkatle seçilmeli, tahrişe neden olan ürünlerden uzak durulmalıdır.

Yağlı ciltler için doğal ürünler en iyi seçenektir. Çok basit ve ucuz malzemelerle cildinizi yağdan arındıracak ve yağlanmayı dengeleyecek doğal peeling tarifimizi uygulayarak, cildinizdeki yağlanmayı azaltabilirsiniz.

Yağlı Ciltler için Pratik ve Etkili Doğal Peeling Tarifi

Malzemeler

  • 1/2 demet maydanoz
  • 1 adet yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı esmer şeker

Hazırlanışı

Maydanozun yapraklarını yumurta akı ile birlikte mutfak robotuna koyup iyice ezin. Esmer şekeri de içine koyun ve ovalayarak cildinize sürün. Kuruyunca aynı şekilde ovalayarak çıkarın. Daha sonra su ile durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ