Ojeclub

Yaşlanmayı Yavaşlatabilirsiniz

Yaşlanmayı Yavaşlatabilirsiniz

Yaşlanmayı Yavaşlatmak için ne yapılır, yaşlanma nasıl durdurulur, yaşlanma nasıl önlenir, genç kalmak için ne yapılabilir, cilt kırışıklarını azaltmak

Yaşlanmayı Yavaşlatabilirsiniz

Kariyeriniz için uğraşmak, çocukların eğitimi, ev işlerini yetiştirmek derken bir gün aynaya baktığınızda yüzünüzde ince çizgiler oluşmaya başladığını görürsünüz.

Her şey yolunda giderken, hızla akıp giden zaman yüzünüzde gördüğünüz ilk çizgilerle size zamanı hatırlatır. Ardından yavaş yavaş sarkmalar başlar. Depresyon ve anksiyete de eşlik eder.

Yaşlanma korkusu panik halinde bir anda karşınıza çıkıverdiğinde, hayatınız bir anda kabusa dönüşebilir. İşte bu durumla karşılaşma zamanını çok daha ileri tarihlere atmak elinizde. Günlük hayatınızda birkaç basit önlem alarak yaşlanmayı olabildiğince geciktirebilirsiniz. Nasıl mı?

yaslanmayi-yavaslatabilirsiniz1

Güneşten Korunun

Yaşlanmayı geciktirmenin en etkili yollarından biri güneşten korunmaktır. Güneşten gelen radyasyon cilt yaşlanmasını en çok hızlandıran nedenlerden biridir. Güneşten korunmak için geniş şapkalar, güneş koruyucular kullanın. Öğle saatlerinde güneşlenmeyin. Sadece güneşten korunarak ilk çizgilerin görünmesini yıllarca öteleyebilirsiniz.

Kötü Alışkanlıkları Bırakın

Sigara ve alkol gibi alışkanlıklarınız varsa, en aza indirmek için elinizden gelen çabayı gösterin. Sigara cilt sağlığına en çok zarar veren etkenlerden biridir. Cildin kolojen üretmesini engeller ve östrojen dengesini bozar. Ayrıca pek çok cilt sorununun temel nedenlerinden biri sigaradır.

yaslanmayi-yavaslatabilirsiniz2

Kaliteli Kozmetik Kullanın

Kozmetik tercihinizi dermo kozmetik ürünlerinden yana kullanın. Bir miktar daha fazla para harcamanız gerekebilir. Ama sizin cildiniz buna değer. Başka ufak tefek harcamalardan vaz geçerek daha kaliteli ürünler kullanmak çok daha mantıklı bir yatırımdır.

Doğal Bakımlar Tercih Edin

Yaşlanmayı yavaşlatmak için kimyasallarla dolu bakım ürünleri kullanmak yerine, doğal tarifleri deneyin. Etkilerini daha uzun sürede görürsünüz. Ama hiçbir zarar vermedikleri için uzun vadede daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olursunuz.

yaslanmayi-yavaslatabilirsiniz3

Balıkla Gelen Gençlik

Omega-3 yağ asitlerinin cilt üzerindeki etkileri artık herkes tarafından biliniyor. Haftada iki kez balık yemek, fındık, keten tohumu, ceviz gibi besinler tüketmek cildin çok daha uzun süre sağlıklı kalmasını sağlar.

Nemlendirme

Cildin genç yaşlardan başlayarak, düzenli olarak nemlendirilmesinin önemi tartışılamaz. Kuruyan cilt çok daha çabuk kırışmaya ve sarkmaya başlar. Cildinizi her gün mutlaka nemlendirin. Doğal nemlendirici olarak, argan yapı, kuşburnu yağı, jojoba yağı, badem yağı kullanabilirsiniz.

yaslanmayi-yavaslatabilirsiniz4

Bol Su İçin

Su, sadece cildimiz için değil, vücudumuzdaki her organın sağlığını korumak için önemlidir. Her gün mutlaka en az 8 bardak su içmeye özen gösterin. Şekerli, gazlı içecekler yerine doğal su tercih edin.

Sırt Üstü Uyuyun

Yaşlanmayı yavaşlatmak için sırt üstü uyumayı tercih edin. İpek kumaştan yapılmış yastıklar kullanın. Her gece aynı saatte yatın. Sabah erken kalkın.

Stresten Uzak Durun

Stres tüm bedenimize olduğu gibi, cildimize de zarar verir. Stresten uzaklaşmak için, meditasyon yapın, dans edin, spor yapın, açık havaya çıkın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ