Ojeclub

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri, Yatak Odasını nasıl Dekore Etmeliyim, Yatak odası düzenleme, yatak odamı nasıl güzelleştirebilirim, güzel yatak odası önerisi

Yatak Odası Dekorasyonu Fikirleri

Yatak odası sadece size özel olan mekandır. Burası sizin kutsal mekanınızdır. Yatak odasında tercih edeceğiniz dekorasyon sizin kişiliğinizi yansıtacaktır. Biz sadece işinizi kolaylaştıracak fikirler vereceğiz

Yatak Odası Dekorasyonunda Ortak Kurallar

Yatak odasını dekore ederken, önceliğiniz uyku kaliteniz olmalı. En önemli eşyanız kaliteli bir yatak. Yatak başlığı, odadaki hava akışını engellememek için pencereden uzakta olmalıdır.

Pozitif Olmaya Özen Gösterin

Yatak odası sadece bir uyku mekanı değildir. Hayatınızda önemli anıları olan küçük objeleri, sevdiklerinizin resimlerini yatak odanıza koyun. Böylece sabah uyandığınızda motivasyonunuz artar ve güne daha enerjik başlarsınız.

yatak-odasi-dekorasyonu-fikirleri1

Komodin

Şık bir komodin, yatak odasının vazgeçilmez bir parçasıdır. Farklı tarzlarda seçeceğiniz bir komodin yatak odanıza eşsiz bir hava verir. Kendi zevkinize uygun kitap yığınları, eski bavullar, tabure, eskitme tarzlarda ya ta çok sade bir komodin seçebilirsiniz. Yatak odanızla takım olan komodin yerine farklı bir komodin seçmek, odanıza tarz katar.

Gardırop

Gardırop odanızın büyüklüğüne göre seçilmeli. Ancak ne kadar büyük olduğundan daha fazla, ne kadar kullanışlı olduğuna dikkat etmelisiniz. Eğer yatak odanız küçükse sürgülü kapılı olanları tercih etmelisiniz.

yatak-odasi-dekorasyonu-fikirleri2

Renk Seçimi

Yatak odaları için popüler olan renkler vardır. Ama önemli olan sizin tercihiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey mobilyalarınız koyu renkteyse duvarlarda açık tonlar kullanmaktır. Örneğin açık renk bir zemin varsa, duvarları da açık tonda boyayıp koyu mor mir örtü kullanabilirsiniz. Lavanta tonları huzur verir.

Duvar Kağıtları

Duvar kağıtları evinize tarz katar. Çok sevdiğiniz bir fotoğrafı büyüterek duvar kağıdı yaptırabilirsiniz. Bu oda tamamen size özel olduğu için sadece yatak başının arkasına çok cesur kağıtlar da kullanabilirsiniz.

yatak-odasi-dekorasyonu-fikirleri3

Tekstiller

Tekstillerin yatak odalarında rolü büyüktür. Sadece tekstilleri değiştirerek yatak odanıza farklı havalar katabilirsiniz. Örneğin leopar desenli bir örtü ile vahşi bir hava katarken, pembe çiçek desenleri ile romantik bir hava yaratabilirsiniz.

Halı seçerken yumuşak malzemelerden yapılmış olanları tercih edin. Sabah kalktığınızda ayaklarınızın altındaki yumuşak his çok hoşunuza gidecek.

Perde seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ışığı kesmesi olmalı. Ayrıca bu odada giyineceğiniz için, odada ışık yanarken dışarıdan görünmemesi de dikkat etmeniz gerekenlerin başında olmalı.

Aydınlatma

Yatak odaları için ayarlanabilir aydınlatmalar seçmek daha doğru olur. Böylece uyku ve giyinme zamanlarında ışığı ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Sadece yatak odasında değil, evinizin her köşesini dekore ederken, önemli olan sizin içinize sinmesidir. Nasıl bir yerde yaşamak istiyorsanız, dekorasyonunuzu da ona göre belirleyin. Biz sadece işinizi kolaylaştıracak önerilerde bulunduk.

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ