Ojeclub

Yeşil Çayın İnanılmaz Faydaları

Yeşil Çayın İnanılmaz Faydaları

Doğada, yaşlanma sürecini tersine çeviren sihirli maddeler var. Yaşlanma belirtileri sizde de ortaya çıkmaya başladıysa, endişelenmeyin. O ince çizgileri ve kırışıkları ortadan kaldırmak için, mutfağınızın raflarını bir kontrol edin. İşte ihtiyacınız olan sihir orada. “Yeşil Çay”

Japonlar neden uzun ömürlü

yesil-cayin-inanilmaz-faydalari-01

Dünyada en uzun yaşayan insanlar Japon ırklarında. Ciltleri de çok geç yaşlanıyor. Japonya, dünyada en çok yeşil çay tüketen ülke.

Yaşlanma Nasıl Olur?

yesil-cayin-inanilmaz-faydalari-02

Yaşlanma, hücrelerin kimyasal reaksiyonu sonucu meydana gelir. Bu reaksiyonların bir parçası olan toksinler, yani serbest radikaller oluşturulur. Kolojen sevyesini azaltarak, yaşlanmaya neden olurlar.

Yeşil Çay İle Gençleşme

yesil-cayin-inanilmaz-faydalari-03

Hücresel Yaşlanma:

Yeşil çayın içeriğindeki antioksidanların, yaşlanma hızını azalttığı, yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.

Dizleri Korur.

Yeşil çay, gençliğinizi ve güzelliğinizi korurken, aynı zamanda da romatizma ağrılarını da engeller. Eklemlerdeki kıkırdakları koruyarak ağrı oluşumunu azaltır. Romatoit artrit ve osteoartrit riskini azaltır.

Cilt

Mükemmel bir antioksidan deposu olduğundan, cildinizi nemlendirir. Yeşil çay ile cildinizi temizleyebilir ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece çayınızı içtikten sonra, fincanın dibinde kalanı bir pamukla yüzünüze sürmek.

Yaşlanma Sürecini Yavaşlatmak için Neler Yapılabilir?

yesil-cayin-inanilmaz-faydalari-04

Yapılan çalışmalar, genç kalmak için kullanılan doğal malzemeler arasında yeşil çayın ilk sıralarda yer aldığını kanıtlıyor. İçerdiği yüksek antioksidanlara, düzenli yeşil çay tüketiminin, yaşlanma sürecinde ciddi etkileri olduğu biliniyor. Yeşil çayın içilerek kullanılmasının, dışarıdan yapılan uygulamalardan çok daha yararlı olduğunu unutmamalı, günlük alışkanlıklarımız arasına, yeşil çayı eklemeyi unutmamalıyız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ