Ojeclub

Yumurtalık Kistlerinden Kurtaran Doğal Tarif

Yumurtalık Kistlerinden Kurtaran Doğal Tarif

Yumurtalık kistlerinden kurtaran doğal tarif. Çikolata kistleri nedir, nasıl tedavi edilir. Adet düzensizliklerinin nedenleri nelerdir. Doğal tedavi tarifi.

Yumurtalık Kistlerinden Kurtaran Doğal Tarif

Her kadın hayatında en az bir kere yumurtalık kisti ile karşılaşır. Yumurtalık kistleri içi sıvı dolu keseciklerdir. Doğal adet rutininin bir ya da birkaç kez oluşması normal olarak kabul edilebilir. Genellikle iyi huylu kistlerdir. Adetle birlikte vücuttan atılırlar.

Ancak, mutlaka düzenli aralıklarla jinekolojik muayeneler yapılmalı ve kanser riski taşıyan kistlere karşı bir doktorun bilgisine başvurulmalıdır.

Yumurtalık kistleri kadınlar tarafından genelde fark edilmezler. Ancak bazı durumlarda adet düzensizlikleri, adet öncesinde veya sırasında ağrı, alt sırt bölgesinde ağrı, bulantı veya bağırsak sorunlarına neden olduğu da görülmektedir.

Yumurtalık kistleri genellikle vücuttan kendiliğinden atılır. Ancak ortaya çıkan sıkıntıları azaltan ve kistin boyutlarını küçültmeye yardımcı olan doğal bir tarif verelim.

Tüm karın bölgenizi kaplayacak ölçüde bir havlunun üzerinde Hint yağı gezdirin. Rahat bir yere uzanın ve havluyu karnınızın üzerine koyun. Sıcak su torbasını havlunun üzerinde gezdirerek Hint yağının etkisini arttırın. Üstünüzü bir battaniye ile örtün. Yarım saat böyle kalın.

Haftada 3 kez tekrarlayacağınız bu işlem, kistlerin tedavisinde çok eskiden beri kullanılan doğal ve etkili bir yöntemdir. Lenfatik dolaşımı uyararak kistleri azaltır.

Uygulama sonrasında Hint yağını vücudunuzdan temizlemek için karbonatlı su kullanabilirsiniz.

Hintyağı tedavisini üç ay boyunca aksatmadan uygulayın. Bu sırada sıvı alımını mutlaka arttırın. Günde 8 bardak su içmeye dikkat edin. Papatya çayı da yatıştırıcı etkisiyle adet ağrılarını azaltır ve rahatlamanıza destek olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ