Ojeclub

Zaman Kazandıran Pratik Güzellik İpuçları

Zaman kazandıran pratik güzellik ipuçları. Vakti olmayanlar da bakımlı olabilirler. Çok kısa zamanda güzelleşebileceğiniz taktikler. Çalışan kadınlara öneriler.

Zaman Kazandıran Pratik Güzellik İpuçları

Zaman Kazandıran

Pratik Güzellik İpuçları

Çalışan kadınlar kendilerine ayıracak zaman bulmakta çok zorlanıyorlar. Yorucu bir iş günü sonunda tek isteği biraz dinlenmek olan kadın, bir de ev işleriyle uğraşmak zorunda kaldığından, güzelleşmek için zaman harcamayı düşünemiyor bile.

Oysa her kadın bakımlı ve güzel görünmek ister. Burada yapmanız gereken, her şeyi olabildiğince pratik hale getirmek. Günlük koşuşturmacalarınızın dışında, çok kısa zaman ayırarak bakımlı olmak isteyenler için birkaç tavsiyemiz var.

Makyaj Ürünlerinizi Düzenleyin

Sabah hızlı bir şekilde makyaj yapabilmeniz için, sık kullandığınız ürünleri ayrı bir yere koyun. Örneğin, rimeliniz, allığınız, kalemizin ve pudranız ayrı bir bölümde bulunsun. Gece makyajı için kullandığınız ürünler de diğer bir tarafta. Böylece sabah makyaj malzemelerinizle boğuşmak zorunda kalmadan, sadece kullanacağınız ürünlere hızla ulaşabilir ve zaman kazanmış olursunuz.

Gün içinde kullanacağınız ürünleri de küçük bir makyaj çantasına koyarak yanınıza alın. Böylece gün boyunca ihtiyacınız olan malzemeler sürekli elinizin altında olur.

Dolaşık Saçları Kolay Açmak

Eğer zor taranan ve uzun zaman ayırmanız gereken saçlara sahipseniz, banyonuzda geniş dişli bir tarak bulundurun. Saçlarınızı kremlediğinizde tarayın. Saçlar kremliyken çok daha rahat taranır. Böylelikle banyo sonrasında bir türlü açılmayan saçlarla boğuşmak zorunda kalmazsınız.

Makyaj Ürünlerinizi Paylaşmayın

Özellikle göz ve dudak makyajı için kullandığınız ürünleri kimseyle paylaşmayın. Bu ürünler mikropların kişiden kişiye bulaşmasına neden olarak ciddi sorunlara neden olur. Her zaman kullandığınız bir parlatıcı veya rujunuzu kendi çantanızda bulundurun ve kimseden ödünç almayın.

Kapatıcılar

Zaman sıkıntısı yaşadığınız için uykunuzu da yeterince alamıyor olabilirsiniz. Sabah şişmiş ya da mor halkalar oluşmuş gözlerle uyandıysanız, gözlerinizin üzerine salatalık ya da çay torbaları koyacak vaktiniz olmayabilir. Hemen göz çevrenize aydınlatıcı bir kapatıcı uygulayın. Bu sadece birkaç saniye alır.

Kaşlar

Kaşlarınızı senede bir veya iki kez bir uzmana şekillendirip, zaman buldukça yeni çıkanları kendiniz alabilirsiniz. Böylece güzellik salonlarında harcayacağınız vakitten tasarruf etmiş olursunuz.

Saçlar

Eğer yağlı saçlara sahipseniz, saçlarınızı her gün yıkamak yerine kuru şampuan kullanmak size ciddi bir zaman kazandırır.

Manikür-Pedikür

Kadınların elleri ve ayakları her zaman bakımlı olmalıdır. Bunun için düzenli olarak manikür ve pediküre gidemiyorsanız, evde kullanabileceğiniz susuz manikürleri tercih edebilirsiniz. Birkaç dakika içinde ellerinizin ve ayaklarınızın bakımını yapan bu ürünleri her yerde bulabilirsiniz. Akşam sevdiğiniz bir diziyi izlerken bile kullanabileceğiniz bu ürünler size büyük zaman kazandırır. Yatmadan önce de düzenli olarak el ve ayaklarınızı nemlendirirseniz, her zaman bakımlı el ve ayaklara sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ